کمپین دیجیتال شهروند

فروشگاه های زنجیره ای شهروند

تاریخ آذر۱۳۹۷
موضوع کمپین برندینگ، معرفی فروش ویژه یلدا  و افزایش مخاطبین شبکه های اجتماعی

شهروند با یک تغییر رویکرد سراغ ما آمد

آنها به پس از سالها فعالیت های غیر منسجم و پراکنده تبلیغاتی به دنبال اصلاح و بازآفرینی استراتژی تبلیغات و بازاریابی خود بودند و کمپین یلدا بهترین بهانه برای تیم هیآت مدیره شهروندی بود که با عجله و بدون داشتن زمان با بلندگو وارد مذاکره شود. مسلما دلیل اصلی انتخاب ما با توجه به محدودیت زمانی پیش رو تجربه ما  از همکاری با فروشگاه زنجیره ای رفاه و موفقیت برند رقیب بود.

شهروند بریف خود را  با نیت  حضوری متفاوت و شاد  با آنچه در گذشته در تبلیغات انجام داده بود را  در اختیار ما گذاشت.

خواسته  اصلی آنها افزایش فروش در کمپین یلدا و برندینگ در رسانه های محیطی و سطح فروشگاه ها با تصاویری شاد و افزایش سهم بازار و نیز یکی از خواسته های اصلی مشتری ترمیم و اصلاح جهره برند در فضای مجازی و جذب مخاطبین  واقعی در بستر اینستاگرام بود.

راه کار ما

پس از برگزاری یک جلسه اتاق فکر در همان روز پس از جلسه با  مشتری به ایده محوری شهروند شاد رسیدیم.

ایده ما ایجاد ارتباط و همپوشانی کمپین آفلاین و میدانی با فضای دیجیتال و بستر اینستاگرامی بود که به شدت نیاز به تغییر چهره و رنگ و جذی مخاطب داشت.

تصویر کمپین را از چکش بصری آشنا برای مخاطب که همان ایموجی های شاد بود انتخاب کردیم تا یادآور فضای آشنای شبکه های اجتماعی  باشد.

ایموجی های شاد با موضوع یلدا و میوه های یلدا ترکیب شد و به عنوان تصاویر اصلی کمپین به تایید مشتری رسید.

سپس هشتگی با موضوع #شهروندـشاد انتخاب گردید.

در مرحله بعد کمپینی موازی و همزمان با اکران تابلوهای محیطی و تولید اقلام تبلیغاتی فروشگاهی توسط ما اجرا شد که در آن مخاطبین را ترغیب به ارسال ایموجی های شاد برای اطرافیان و دعوت از آنها برای شرکت در قرعه کشی ۲ ترولی پر از خرید شب یلدای شهروند بود.

دستاورد شهروند از اجرای این کمپین افزایش ۴۰۰۰ نفری مخاطبین واقعی در سه روز آغازین کمپین و بالا رفتن ۲۵ درصدی سهم فروش نقطه به نقطه در قیاس با سالهای پیش بود

 

Share: